DOI: https://doi.org/10.37987/1997-9894.2016.9(205).207229

Азитроміцин як ефективний антибактеріальний засіб у пульмонології

S. S. Levenets, R. M. Matsyuk, P. I. Lohoyda

Анотація


Бактеріальна інфекція посідає перше місце серед причин виникнення пневмоній та загострень хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ), саме тому раціональна антибіотикотерапія є першочерговою задачею в пульмонології. Азитроміцин як один із найсучасніших препаратів групи макролідів є ефективним при лікуванні пацієнтів із пневмоніями легкого та середнього ступеня тяжкості, які лікуються амбулаторно, а також у хворих із бактеріальним загостренням ХОЗЛ. Сучасні вітчизняні рекомендації, а також рекомендації міжнародних спільнот щодо лікування бактеріальних інфекцій у пульмонології рекомендують азитроміцин як один із препаратів першого ряду в лікуванні пневмоній у пацієнтів І та ІІ груп, оскільки він охоплює весь спектр імовірних збудників, а також є безпечним і зручним у застосуванні препаратом.


Ключові слова


макроліди; пневмонія; ефективність

Повний текст:

PDF

Посилання


Фещенко Ю.І., Голубовська О.А., Гончаров К.А. та ін. Негоспітальна пневмонія у дорослих осіб: етіологія, патогенез, класифікація, діагностика, антибактеріальна терапія (проект клінічних настанов). Частина І // Український пульмонологічний журнал. – 2012. – №4.

Уніфікований клінічний протокол первинної медичної допомоги «Кашель у дорослих». Наказ МОЗ України від 08.06.2015 р. №327 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при кашлі». – Режим доступу: http://www.dec.gov.ua/mtd/reestr.html.

Негоспітальна та нозокомінальна (госпітальна) пневмонія у дорослих осіб: етіологія, патогенез, класифікація, діагностика, антибактеріальна пневмонія [Текст] // Наказ МОЗ України від 19.03.2007 р.№128 «Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Пульмонологія». – К.: Велес, 2007.

Діагностика, клінічна класифікація та лікування хронічного обструктивного захворювання легень [Текст] // Наказ МОЗ України від 19.03.2007 р. №128 «Про затвердження клінічних протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю «Пульмонологія». – К.: Велес, 2007.

Наказ МОЗ України від 27.06.2013 р. №555 «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при хронічному обструктивному захворюванні легень».

Тактика дій лікаря загальної практики-сімейного лікаря при захворюваннях органів дихання. Методичні рекомендації / Л.В. Хіміон, О.Б. Ященко, С.В. Данилюк, Т.О. Ситюк. – К., 2015.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.