DOI: https://doi.org/10.37987/1997-9894.2020.3(239).214313

Сучасні рекомендації з менеджменту подагри

І. Y. Golovach

Анотація


Лише у 20 % пацієнтів гіперурикемія реалізується в подагру як клінічно окреслене захворювання. В Мадриді на Конгресі Європейської протиревматичної ліги (European League Against Rheumatism, EULAR) в 2013 році був зроблений висновок, що подагра – це два різних захворювання, одне з яких є метаболічним і проявляється гіперурикемією (її ще називають «хімічною подагрою»), а другий компонент подагри – це власне типове запалення суглобів улюблених локалізацій внаслідок відкладання в тканинах кристалів моноурату натрію. Тобто подагра – це завжди гіперурикемія, але гіперурикемія – це не завжди подагра.

Головними принципами менеджменту подагри є лікування гострого нападу захворювання за допомогою колхіцину, нестероїдних протизапальних препаратів, глюкокортикостероїдів і їх комбінації; подальша профілактика гострого нападу мінімальними дозами вищезгаданих препаратів; тривала довічна уратознижуюча терапія. Вважається, що непуриновий селективний інгібітор ксантиноксидази з потужною гіпоурикемічною дією та доказовою базою фебуксостат в 2–3 рази ефективніший за алопуринол.


Ключові слова


гіперурикемія; подагра; подагричний артрит; колхіцин; нестероїдні протизапальні препарати; глюкокортикостероїди; уратознижуюча терапія; фебуксостат

Повний текст:

PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.