Досвід використання пантопразолу (Улсепан) та комбінованого синбіотика (Опефера) у комплексній терапії дітей з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою та гастродуоденітом

Автор(и)

  • Yu. V. Marushko Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київ, Україна
  • A. O. Asonov Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, Київ, Україна

DOI:

https://doi.org/10.37987/1997-9894.2017.9-10(215-6.222477

Анотація

Однією з актуальних проблем сучасної педіатрії є ураження стравоходу при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі (ГЕРХ).

Мета роботи: вивчення ефективності та безпечності застосування пантопразолу (Улсепан) та комбінованого синбіотика (Опефера) в комплексній терапії ГЕРХ з рефлюкс-езофагітом у дітей з хронічним гастродуоденітом (ХГД).

Матеріали та методи. Обстежено 60 дітей, хворих на хронічний гастродуоденіт та ГЕРХ, що супроводжується гастроезофагеальним рефлюксом і езофагітом, віком від 12 до 17 років, які перебували на стаціонарному лікуванні. Залежно від інфікування пацієнтів H. pylori було сформовано дві групи спостереження: І група – 20 дітей, у яких встановлено діагноз ГЕРХ з рефлюкс-езофагітом і ХГД, не асоційованим з H. pylori; ІІ група – 40дітей із діагнозом ГЕРХ з рефлюкс-езофагітом і ХГД, асоційованим з H. рylori. Діти з обох груп як антисекреторну терапію отримували пантопразол 40 мг (Улсепан). Для профілактики антибіотикоасоційованої діареї у дітей з ІІ групи спостереження було застосовано пре- та пробіотичний комплекс (синбіотик) Опефера.

Результати та обговорення. За результатами оцінки динаміки зникнення симптомів ГЕРХ на фоні прийому ІПП Улсепану (пантопразолу) встановлено, що через місяць лікування в групі дітей, хворих на ГЕРХ з рефлюкс-езофагітом і ХГД, не асоційований з H. pylori, у 90,0% пацієнтів була відсутня симптоматика ГЕРХ, а у групі дітей, хворих на ГЕРХ з рефлюкс-езофагітом і ХГД, асоційований з H. pylori, відсутність симптомів ГЕРХ була зафіксована у 87,5% пацієнтів, що статистично достовірно менше, ніж до початку проведення терапії. Встановлено, що прояви антибіотикоасоційованої діареї у дітей, які отримували синбіотик Опефера з першого дня прийому антибактеріального засобу, виникали у 5,0% пацієнтів. У групі дітей, які отримували синбіотик після відміни антибіотика, клінічні прояви антибіотикоасоційованої діареї були виявлені у статистично достовірно (р<0,05) більшої кількості дітей (20,0%).

Висновки. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба є актуальною проблемою педіатрії, що посідає одне з провідних місць у структурі гастроентерологічних захворювань у дітей. Використання пантопразолу (Улсепану) у комплексній терапії дітей з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою з рефлюкс-езофагітом та хронічним гастродуоденітом у пацієнтів віком старше 12 років забезпечує виражений позитивний клінічний ефект. Застосування синбіотичного комплексу Опефера з перших днів ерадикаційної терапії H. pylori антибактеріальними препаратами значно зменшує прояви антибіотикоасоційованої діареї у дітей.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-12-04

Як цитувати

Marushko, Y. V., & Asonov, A. O. (2017). Досвід використання пантопразолу (Улсепан) та комбінованого синбіотика (Опефера) у комплексній терапії дітей з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою та гастродуоденітом. Ліки України, (9-10(215-6), 67–72. https://doi.org/10.37987/1997-9894.2017.9-10(215-6.222477

Номер

Розділ

ОРИГІНАЛЬНІ ДОСЛІДЖЕННЯ, КЛІНІЧНІ ВИПАДКИ